Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI MORZA I WIATRU...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 51 min

Film dokumentalny o historii i hodowli koni w Polsce. Trochę o tym skąd się konie wzięły, czyli o koniach czystej krwi arabskiej i jak trafiły do Polski. O dawnym polskim znawstwie koni na podstawie najstarszej naszej literatury (teksty Drochostajskiego, Rzewuskiego) i o najważniejszych polskich stadninach. Film prezentuje najważniejsze rasach koni hodowanych przez Polaków i o tym do czego oraz po co konie się hodowało kiedyś i teraz. W filmie przedstawione zostały najpiękniejsze konie polskie czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego i Michałowa; konie wyścigowe pełnej krwi angielskiej z Golejewka i Widzowa, konie kawaleryjskie, wielkopolskie z Racotu, Śląskie z Książa, małopolskie z Walewic i konie szlachetnej półkrwi hodowane przez rodzinę Mazurków w Pankowie. W filmie pokazane zostały również wyścigi, skoki, ujeżdżenie i powożenie - czyli wszystko to, do czego konie się hoduje. Wszystko zaś przedstawione w formie impresji filmowych i opowieści ludzi żyjących z i dla koni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:40:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency