Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BALCEROWICZ. GRA O WSZYSTKO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 60 min

Film Andrzeja Fidyka i Anny Więckowskiej opowiada o przemianach społeczno-ustrojowych, jakie dokonały się w Polce po 1989 roku. Mówi o ludziach, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialności za ojczyznę. Jego główną postacią jest były wicepremier i minister finansów profesor Leszek Balcerowicz. Człowiek, który stworzył plan reform, które stały się podstawą nowego wolnorynkowego ustroju kraju. Osoba zdecydowana i konsekwentna - przez jednych kochana i doceniana, a przez innych znienawidzona. Autorzy przeprowadzają widzów przez okres dwudziestu lat budowy nowego demokratycznego systemu w Polsce. Prezentują najnowszą historię kraju - od upadku komunizmu po wejście Polski do Unii Europejskiej. Pokazują okres dynamicznych przemian społeczno-gospodarczych, w którym Polska stała się poważnym partnerem na arenie międzynarodowej. Bronią tezy, że dzięki ludziom takim jak profesor Balcerowicz, Polacy dostali szanse rozwoju i decydowania o losach własnego kraju.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Publiczności
 • 2010
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Publiczności
2017.02.11 04:15:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski