Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYRZECZONA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 15 min

Mniejszość turecka w Niemczech liczy ok. 2,5 miliona. Co roku przynajmniej kilkanaście Turczynek ginie tam z rąk swoich mężów i członków rodziny. Nie wiadomo, jaka jest rzeczywista skala tych przestępstw na terenie Niemiec, w których tak bardzo ceni się prawo i porządek - w Turcji według oficjalnych danych popełnianych jest ponad 300 tzw. honorowych zabójstw rocznie, a 40% żon pada ofiarą przemocy. Młoda Turczynka została wysłana do Niemiec i wydana za mąż, kiedy miała 13 lat. Niedługo potem zaczęła się jej gehenna: bicie i maltretowanie na różne sposoby. Po kilku latach dziewczynie udało się uciec; ukrywa się do dziś - tylko dzięki temu jest w stanie opowiedzieć nam swoją historię.
Film powstał w ramach programu "Jerozolima-Warszawa-Kolonia. Dialog w trójkącie" realizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Międzynarodową Szkołę Filmową z Kolonii oraz Szkołę Filmową Sam Spiegiel z Jerozolimy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt")-Nagroda dla najlepszego polskiego filmu do 40 minut
 • 2010
  Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe")-Wyróżnienie
 • 2010
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Dokument
 • 2010
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Wyróżnienie Jury Młodego Widza
 • 2010
  Wilno (Vilnius Film Shorts)-II Nagroda
 • 2010
  San Miguel de Allende - Guanajuato (MFF Expresión En Corto)-Wyróżnienie Honorowe w konkursie Speak Out Against Domestic Violence
2018.01.15 23:41:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl