Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPOTKANIE PO LATACH. DR ANATOLIJ KASZPIROWSKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 49 min

Odin... dwa... tri... - ten głos, odliczający powoli i spokojnie, znają miliony ludzi na całym świecie. Przyciągał przed ekrany telewizorów rzesze widzów, hipnotyzował. Dwie dekady temu doktor Anatolij Kaszpirowski przebojem wdarł się także do polskich domów, budząc powszechne zainteresowanie. O Rosjaninie rozpisywała się prasa, jego seanse omawiano w telewizji i radiu, dzielono się wrażeniami podczas rozmów z bliskimi i znajomymi. Polacy wyczekiwali przyjazdu doktora nad Wisłę, przed jego występem w Sali Kongresowej pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ustawiła się długa kolejka. Fascynacja osobą doktora stała się nawet udziałem nieprzekonanych, nastawionych sceptycznie do jego metod. Fala popularności Kaszpirowskiego dotarła wówczas także do najmłodszych. Należący dziś do pokolenia dwudziestolatków pamiętają go jednak głównie z powszechnych niegdyś dowcipów. Ocenia się, że transmitowane przez telewizję lecznicze seanse pozytywnie wpłynęły na stan zdrowia 10 milionów osób! Dzięki nowemu spojrzeniu na organizm ludzki i jego funkcjonowanie Kaszpirowskiemu udały się rzeczy do tej pory niewyobrażalne. W 1988 roku znieczulił na odległość operowaną pacjentkę wyłącznie siłą sugestii. Rok później powtórzył swój wyczyn. Tym razem dokonał znieczulenia dwóch kobiet w Tbilisi. Pierwsza operacja trwała godzinę, druga trzy, zaś obie pacjentki cały czas pozostawały przytomne. W tym czasie Kaszpirowski znajdował się 2000 kilometrów dalej, w studiu telewizyjnym w Kijowie... Dziś, po dwudziestu latach od oszałamiającego sukcesu doktora Kaszpirowskiego, o nim samym jest dużo ciszej. Podzielił los wielu innych nowatorów, stając się z jednej strony celem zawziętych ataków, z drugiej obiektem bezmyślnego naśladownictwa. Przed obiektywem kamery Anatolij Kaszpirowski powraca pamięcią do czasów dawnej świetności. Opowiada o początkach swojej działalności, seansach organizowanych pod gołym niebem. Przypomina swoją decyzję o rozpoczęciu kariery w telewizji, lata niebywałej popularności. Wreszcie przedstawia swój punkt widzenia na temat przyczyn, z których tak nagle jak się pojawił, musiał odejść w cień. Poza wypowiedziami samego doktora oraz ludzi, którzy mieli okazję z nim się zetknąć lub o nim słyszeć, autorzy filmu dokumentalnego dotarli do wielu archiwalnych materiałów, rzucających światło na fenomen Kaszpirowskiego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:14:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski