Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WASSERSCHLACHT. THE GREAT BORDER BATTLE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Niemcy
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 18 min

W centrum Berlina leżą dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice: Friedrichshein i Kreuzberg. Co roku ich mieszkańcy spotykają się na moście Oberbaum, który stanowi granice między dwoma dzielnicami, aby staczać ze sobą bitwę zwaną Wasserschlacht. Obie strony przez cały rok przygotowują ciężką artylerię, na którą składają się śmierdzące jajka, zgniłe warzywa i sprowadzane specjalnie znad morza zepsute ryby# Większość ludzi nie wie dokładnie o co właściwie się bije, choć każdy ma swoje własne powody. Są jednak tacy, którzy znają Wasserschlacht jej zarania, ci ludzie to Riza i Anne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Berlin Today Award
 • 2007
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Berlin Today Award
  Andrew Friedman
2017.02.11 04:14:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor