Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZU FUSS NACH SANTIAGO DE COMPOSTELA

  • Tytuł polski: PIELGRZYMKA DO SANTIAGO DE COMPOSTELA
  • Tytuł polski: PIESZO DO SANTIAGO DE COMPOSTELA
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Szwajcaria
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 96 min

Jemu się śpieszy, on chce już wyruszyć ze swej wioski Degen w Gryzonii do Hiszpanii. Jego cel to katedra św. Jakuba w Compostella. Roman Weishaupt, Szwajcar z Gryzonii, który właśnie ukończył kurs kształcenia nauczycieli dramatu, ma przed sobą 2 tysiące kilometrów. Ale bohater, którego ojczystym językiem jest retoromański, nie wyrusza do katedry św. Jakuba (popularnej obecnie atrakcji turystycznej) z przyczyn religijnych. Robi to dla przyjemności, wędruje na zachód przez Valais i Szwajcarię Romandzką. Ma mnóstwo czasu na rozmyślania, medytację, kontemplację i na nowe doświadczenia. Łączący refleksję z opisem rzeczywistości film Bruno Molla przedstawia osobisty rytuał przejścia. Reżyser pokazuje komiczne spotkania z właścicielami pensjonatów, pielgrzymami i pluskwami, codzienne frustracje, radości i bóle. Tego rodzaju zbliżenie osiągnął dzięki temu, że towarzyszył bohaterowi przez 30 z 80 dni podróży. Z pozoru chaotyczne obrazy następują po sobie, dostosowując się do rytmu pielgrzymki i zachęcając do relaksu i medytacji. Pielgrzymka do Santiago de Compostela pozwala widzowi nie tylko na oglądanie, ale również na rozważanie i doświadczanie. Ten film to spokojna i pogodna podróż, daleka od hałasu, czczego gadania i powierzchownych przeżyć.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:46:22
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.