Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SAMBATRA ZNACZY SZCZĘŚLIWY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 53 min

Tematem filmu jest Święto Sambatra- plemienia Antambahoaka na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru, które odbywa się raz na 7 lat. Po raz pierwszy ekipa filmowa została dopuszczona tak blisko do filmowania tej uroczystości. Sambatra to święto inicjacji małych członków plemienia, a zarazem odnowy plemienia i przypomnienia faktu ich przybycia na Madagaskar z rejonów Malezji, Arabii, a także z Afryki. Film pokazuje ryty tego święta w oparciu o komentarz misjonarza o. Zdzislawa Grada SVD, który tam żyje i pracuje. Okazuje się, że plemię kultywuje w swoich rytach elementy starego testamentu, a dzięki głoszeniu Ewangelii przez misjonarzy - plemię powoli otwiera się na Nowy Testament. Szczególną rolę odgrywa tutaj przejście na chrześcijaństwo króli Malgaskich, a także odejście od czarnej magii, zabobonów itp.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Łódź (Festiwal Cywilizacji i Twórczości Audiowizualnej "MediaTravel")-Nagroda Specjalna
  za "docieranie do źródeł cywilizacji, za dotykanie trudnych, ważnych i często niepopularnyych tematów oraz za odkrywanie chrześcijańskich korzeni w najodleglejszych zakątkach ziemi"
2017.02.11 04:13:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency