Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETA POSZUKIWANA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 16 min

  Film zrealizowany w ramach programu "Pierwszy dokument".

Akcja dokumentu rozgrywa się w Polsce. To właśnie w naszym kraju obcokrajowiec szuka żony. Ożenkiem z Polką jest zainteresowany 45-letni francuski arystokrata, doktor filozofii, absolwent historii sztuki i właściciel galerii w Paryżu. Rodzimy specjalista od kojarzenia małżeństw podejmuje się ambitnego zadania znalezienia odpowiedniej kandydatki dla wymagającego klienta. Ale sprawa okazuje się trudniejsza niż można by przypuszczać.
Kamera towarzyszy „swatowi” w rozmowach z kolejnymi kobietami, które opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, oczekiwaniach. Pierwsza z nich to kochająca sztukę piękna prima balerina z Teatru Wielkiego w Warszawie. Jest młoda, ale marzy o dojrzałym mężczyźnie, z którym mogłaby dzielić życie i swoje pasje. Kolejna z kandydatek to 28-letnia Marta, obdarzona poczuciem humoru doktorantka, która lubi gotować, zna dobrze angielski. 33-letnia Katarzyna ma dziecko z pierwszego małżeństwa. Formalnie nie rozwiodła się jeszcze, ale od dłuższego czasu jest z mężem w separacji. Ładna, dobrze gotuje , zna języki obce. Następna, Karolina, nie ma dzieci. Jest domatorką, chętnie gotuje, szuka stabilizacji.
Mimo bogatej oferty , wydaje się, że Francuz nie jest w ogóle zainteresowany ożenkiem. Żadna z kobiet nie odpowiada jego bliżej niesprecyzowanym oczekiwaniom. W końcu staje się jasne, kogo naprawdę pragnie mieć u swego boku mężczyzna.
W swoim filmie Michał Marczak subtelnie obnaża zawiłości ludzkich uczuć, pokazuje siłę prawdziwej miłości, jaka zdarza się tylko raz w życiu, stara się też wniknąć w meandry duszy młodych kobiet i dojrzałego mężczyzny targanego wątpliwościami. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie
 • 2009
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Brązowy Zamek"
2023.01.18 01:17:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.