Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLKA W HANOI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 27 min

Bohaterką dokumentu jest młoda kobieta z Polski, Marzena, która od ponad dwóch lat mieszka i pracuje w Wietnamie. Jej pasją od kilku lat jest joga. W związku z tym postanowiła otworzyć szkołę jogi w Hanoi, gdzie mieszka. W socjalistycznym Wietnamie nie było to łatwe przedsięwzięcie. To film o marzeniach i ich realizacji, o młodej, odważnej kobiecie, która dzięki determinacji i uporowi realizuje swoje nietuzinkowe pomysły. W filmie pokazana została bliżej obecna sytuacja polityczna i gospodarcza w tym odległym kraju, gdzie zderza się kultura polska (europejska), reprezentowana przez Marzenę, z kulturą miejscową, znajomych bohaterki. Poznamy ich wzajemne relacje. Marzena emocjonalnie nadal czuje się mocno związana z Polską i swoją rodziną. Ostatnio była w kraju w styczniu 2006 roku. Tęskni za rodziną i przyjaciółmi, których tu pozostawiła. Uczucie tęsknoty jest szczególnie silne w czasie świąt Bożego Narodzenia. Nie myśli już jednak o powrocie. Wietnam nie jest jej domem. Jest to tylko przystanek w jej podróży. Marzena czuje się obywatelką świata. Nie jest dla niej najważniejsze, gdzie mieszka, ważniejsze jest dla niej, z kim i jak ułożyć sobie życie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:39:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski