Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POCIĄG DO BOLLYWOOD

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 51 min

Filmy z udziałem Danuty i Andrzeja Gliwiczów obejrzało 400 mln widzów. Najbardziej zaskakujący w tym jest jednak fakt, że nie są oni gwiazdami z pierwszych stron gazet, ale... statystami w Bollywood. Mieszkańcy wsi Skolanowska Wola w Kieleckiem dopiero na emeryturze odkryli swoją wielka pasję. Co roku podróżują do Indii i pracują na planie kręconych z rozmachem produkcji. Gliwiczowie mają na swoim koncie już kilka filmów i są cenieni jako odtwórcy ról Europejczyków. Tymczasem w rodzinnej wiosce ich "drugie życie" całkowicie uchodzi uwadze nawet najbliższych sąsiadów, dla których praca w Bombaju i w Londynie to jedno i to samo..
Widz towarzyszy bohaterom w wynajmowanym co roku domku, przy stoliku w ulubionej knajpce, podczas rozmów z przyjaciółmi z planu i agentami. Oglądamy też fragmenty filmów, w których się pojawili.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:12:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor