Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WRZESIEŃ 1939

  • Cykl dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 19 odcinków x 23 min

Kampania wrześniowa 1939, nazywana obecnie wojną obronną 1939, to jeden z bardziej dramatycznych rozdziałów w historii polskiego oręża. Przez trzydzieści sześć dni Polacy - żołnierze i cywile - stawiali opór niemieckiemu, a z czasem niemieckiemu i sowieckiemu najeźdźcy. Paweł Śliwiński wybrał i opisał najważniejsze lub najbardziej charakterystyczne wydarzenia kolejnych dni tej kampanii. Cykl przedstawia je w w krótkich, kilkunasto i kilkudziesięcio sekundowych sekwencjach. Całość, to trzydzieści sześć jedenastominutowych części, każda poświęcona wydarzeniom jednego dnia kampanii wrześniowej. Jacek Lusiński - reżyser projektu - używając najnowszych technik komputerowych obróbki i montażu obrazu, połączył wszelkiego rodzaju dostępne archiwalia ze współczesnymi zdjęciami miejsc, które prawie sześćdziesiąt lat wcześniej były teatrem wydarzeń wojennych. Zarejestrowane specjalnie dla tej serii wspomnienia uczestników i świadków walk kampanii wrześniowej nadają przekazowi filmowemu dodatkowy walor. Podsumowujący wydarzenia kolejnych dni komentarz wybitnego historyka, doktora Andrzeja Krzysztofa Kunerta, pozwala spojrzeć na przebieg wojny obronnej 1939 w sposób syntetyczny.

Tytuły poszczególnych odcinków:
1. Przed burzą
2. A więc wojna
3. Bój o granice
4. Odwrót
5. Wara!
6. Przechodniu, powiedz Sparcie
7. Sojusznicy
8. Ułani wędrują, strzelcy maszerują
9. Bzura
10. Cios w plecy
11. Wspólnicy...
12. Semper fidelis
13. Chciałem, by Warszawa była wielka...
14. Lany poniedziałek
15. IV Rozbór
16. Halo, halo - czy nas słyszycie???
17. Morze, nasze morze
18. Gorzkie zwycięstwo
19. Koniec - początek

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.11.10 01:05:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych