Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KABARET POLSKA

  • Podtytuł: Z OKAZJI JUBILEUSZU 40-LECIA MARCA '68
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 47 min

Kabaret Polska to fabularyzowany dokument łączący gatunki dokumentu i kabaretu w celu opisania wydarzeń Marca #68 w Polsce. Poprzez zestawienie osobistych wspomnień ze sprokurowanymi skeczami kabaretowymi, film bierze pod lupę pamięć o Marcu i dzisiejszy wpływ tych wydarzeń. To analiza zderzenia pomiędzy polską i żydowską kulturą, w takich ich aspektach jak opowieści, historia, jedzenie, języki, pieśni i muzyka. Na część dokumentalną składają się wywiady i materiały archiwalne. Kluczowy jest wywiad z Ryszardem Wójcikiem, polskim dokumentalistą, który był świadkiem marcowych wydarzeń i utrwalił wypowiedzi swoich przyjaciół tuż przed emigracją. Wywiady z emigrantami dotyczą osobistego wymiaru wydarzeń, ale część fabularna z kolei wydobywa metaforyczny aspekt tych historii. Element kabaretowy wprowadzony zostaje przez wizytę kabarecistów w domu dokumentalisty Wójcika. Planują obchody czterdziestej rocznicy wydarzeń z Marca #68. Za dnia przebrani są za kolędników, ale wieczorem, jak tylko przekraczają próg domu Wójcika, zmieniają się w kabaret. Jego skład to: Trio Kolombina, Pan Żurek, akordeonista Fink, Turoń i obywatel Siam. Później dołączają do nich: tajny agent oraz Gomułka w postaci kukiełki. Pamiętanie jest materią tego widowiska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych