Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICE ŚMIERCI JAROSZEWICZÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 47 min

W nocy z 31 na 1 września 1992 roku w podwarszawskim Aninie bestialsko zamordowano byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego drugą żonę Alicję Solską. Było to pierwsze zabójstwo tak wysokiego dygnitarza w Polsce. Zginął człowiek, który znał największe tajemnice PRL-u. Nigdy nie odkryto kto i dlaczego zamordował małżeństwo. Funkcjonariusze z komendy rejonowej przez 16 lat milczeli o szczegółach sprawy. Dziś emerytowani już policjanci zdecydowali się ujawnić fakty, które spowodowały, że zagadka śmierci Jaroszewiczów do dziś nie została wyjaśniona. Wiedza tych ludzi jest przerażająca. Mówią o rażących błędach policjantów z Komendy Stołecznej i prokuratorów, którzy przejęli to śledztwo. Andrzej Jaroszewicz najstarszy syn premiera w filmie "Tajemnice śmierci Jaroszewiczów", opowiada o skrywanych przez 16 lat nieznanych faktach z życia swojej rodziny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego "Camera Obscura")-Wyróżnienie w kategorii: Reportaż śledczy
  uzasadnienie jury: "Tajemnice śmierci Jaroszewiczów" to dziennikarskie śledztwo w najczystszym wydaniu. Tajemnicze zabójstwo byłego PRL-owskiego ministra Piotra Jaroszewicza i jego żony od lat pozostaje tajemnicą. Krzysztofowi Spiechowiczowi udało się to, czego nie potrafili lub nie chcieli zrobić policjanci i prokuratorzy"
 • 2009
  Łódź (Przegląd Telewizyjnych Reportaży Śledczych i Interwencyjnych)-Nagroda Główna
2022.05.21 06:38:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego