Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLAK W CZERWONYM MŁYNIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 24 min

Film opowiada historię człowieka, który tylko dzięki własnej pracy i ogromnej pasji zrobił karierę na skalę światową. Adam Duszyński urodził się w Malborku. Skończył Szkołę Baletową w Łodzi, grał na deskach Opery Bałtyckiej oraz warszawskiego Teatru Roma. Kiedy dowiedział się o przesłuchaniach w Moulin Rouge, pojechał tam autobusem. Jest skromnym człowiekiem, choć sam o sobie tego nie powie. Od czterech lat gra największe role w najsłynniejszej rewii świata. Ma trzy mieszkania we Francji, a ostatnio także mieszkanie oraz dom Warszawie. Wszystko dlatego, że od paru ładnych lat pracuje po 12 godzin dziennie, sześć razy w tygodniu. Oprócz dwóch baletmistrzów z Rosji jest jedyną osobą z całego bloku Europy Środkowej i Wschodniej pracującą w Czerwonym Młynie. W Moulin Rouge pracuje już prawie 10 lat i pomimo że ma tam status gwiazdy, coraz częściej myśli o powrocie do kraju. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych