Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EMMETT WILLIAMS READES MY LIFE IN FLUXUS - AND VICE VERSA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 28 min

Emmett Williams - współtwórca międzynarodowego, interdyscyplinarnego ruchu artystycznego FLUXUS, ruchu który zniósł w sztuce wszelkie tabu, który przedmioty codziennego użytku oraz otaczające nas dźwięki podniósł do rangi sztuki - otrzymał, w wieku 80. lat 10 października 2005 roku tytuł Doctora Honoris Causa poznańskiej ASP. Oprawę doctoratu stanowiły wystawy prac Emmetta Williamsa (w tym te z jego specyficznym człowieczkiem - Głuptakiem) oraz collage jego życiowej partnerki Ann Noël w galerii CK ZAMEK i w galerii OKO/UCHO w Poznaniu, a także performance E. Williamsa na poznańskiej Scenie NA PIĘTRZE. Dokument jest zapisem wszystkich tych zdarzeń, z narracją samego E. Williamsa, ponadto prof. Jarosława Kozłowskiego, który prowadząc w latach 70. w Poznaniu galerię AKUMULATORY 2, jako pierwszy pokazywał w Polsce fluxusowców, Tomasza Wilmańskiego z galerii AT, przyjaźniącego się z, podobnie jak prof. J. Kozłowski w E. Williamsem również poza artystycznie. E. Williamsa chrakteryzuje w dokumencie także Ann Noël i dyrektor galerii OKO/UCHO Wojciech Juszczak. Wszyscy podkreślają jego dziecięcą wręcz dobroć i specyficzne, podszyte humorem, prześmiewczym dowcipem piętnowanie w życiu wszelkiego zła, wynaturzeń. Emmett Willimas zmarł w 2007 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl