Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODZIEMNE MIASTO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 28 min

Film z dokumentalnej serii "Tędy przeszła historia" wyprodukowanej przez European Broadcasting Union (EBU), poświęconej nieznanym, czasem tajemniczym miejscom w Europie. W międzynarodowym przedsięwzięciu brała udział również TVP.
Twórcy tego odcinka, zrealizowanego przez Telewizję Polską, przedstawiają niezwykłą historię wykorzystania kanałów kanalizacyjnych podczas powstania warszawskiego. Te zazwyczaj niedostępne miejsca, w czasie walk o Warszawę w 1944 roku, zostały wykorzystane przez powstańców w niekonwencjonalny sposób - do komunikacji pomiędzy placówkami i dzielnicami. To jeden z najmocniejszych symboli powstania warszawskiego.
Podziemną wędrówkę kanałami, w straszliwych warunkach, odbywali żołnierze i ludność cywilna. Tak utrzymywano łączność pomiędzy odciętymi rejonami Warszawy. Kanałami dostarczano amunicję, a także wykorzystywano tę drogę do ewakuacji. Do dziś żyją ostatni świadkowie i uczestnicy tamtych wydarzeń: sanitariuszki, łączniczki i żołnierze powstańczej armii oraz cywile, którzy byli ewakuowani kanałami. Większość z nich ma już po około 80 lat. To ostatnia chwila, by zapisać ich wspomnienia i przeżycia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.08.27 00:32:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski