Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OŚRODEK PRAKTYK TEATRALNYCH GARDZIENICE. ZAPISKI REŻYSERA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 25 min

Celem filmowej opowieści jest ukazanie miejsca Gardzienic we współczesnym świecie i znaczenia, jakie ten teatr ma nie tylko dla polskiej, ale i światowej kultury. Istotne znaczenie ma fakt, że tak istotne zjawisko kulturowe narodziło się i trwa na obrzeżach zintegrowanej Europy, że to właśnie OPT Gardzienice cały czas poszukuje w obrębie tradycyjnych form teatralnych, które stanowią wspólne dziedzictwo kulturowe. Od lat OPT Gardzienice przyciąga ludzi z całego świata. Przyjeżdżają tu na staże, praktykę, niektórzy zostaja aktorami teatru, inni idą dalej swoją drogą. Działalność Gardzienic ciagle się poszerza. Chodzi o różne sposoby oddziaływania na środowisko, w którym teatr ma swoja siedzibę. Na początku były to zgromadzenia, potem odbudowa obiektów, w których prowadzona jest działalność teatralana. Od kilku lat jest to edukacja. [tvp]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:10:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency