Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IKIZAMA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 55 min

W 648 roku p.n.e. do programu igrzysk olimpijskich wprowadzono nową dyscyplinę sportu - pankration. Łączący techniki boksu i greckich zapasów pankration, stał się najpopularniejszym sportem starożytnych igrzysk. Przed siedemdziesięcioma laty, tradycja antycznego pankrationu, odżyła w brazylijskich fawelach, w niemal pozbawionych reguł, brutalnych pojedynkach vale tudo. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, vale tudo stało się inspiracją do organizacji zawodów MMA. Do rywalizacji o laur zwycięzcy nowożytnego pankrationu, stanęli najwięksi, współcześni mistrzowie sztuk walki. Mistrz Olimpijski w judo Paweł Nastula , podejmuje nowe wyzwanie. Staje przed kilkudziesięciotysięczną publicznością na ringu w Tokio, do niemal pozbawionej reguł, brutalnej walki z niepokonanym mistrzem nokautu, Brazylijczykiem Edsonem Drago. Kto z nich zwycięży w walce o laur nowożytnego Pankrationu?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Gdynia (Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Sportowych)-Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne - Reportaż
 • 2008
  Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) (do roku 2014 Planete+ Doc Film Festival)-II Nagroda Publiczności
2017.02.11 04:09:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego