Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BARAWICZOK

  • Tytuł polski: BOROWICZEK
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 52 min

Andriej to chłopiec z białoruskiej wioski, który urodził się z licznymi fizycznymi i psychicznymi wadami. Rodzice przez wiele lat nie mogli się zdecydować, czy wychowywać go samodzielnie, więc ich syn spędził ten czas w sierocińcu. Dopiero w 2002 r. zabrali go do domu. Przyjazd chłopca stał się wydarzeniem w całej okolicy. Stosunki Andrieja z rodziną, zwłaszcza z matką i jednym z braci, nie od razu układały się dobrze. Musieli oni poświęcić dużo czasu i cierpliwości, by nauczyć się komunikacji z Andriejem i przekonać go do siebie. Z czasem jednak został otoczony opieką i ciepłem rodzinnym. Jego wielka pasją stało się łowienie ryb. Polubił też chodzenie do szkoły, głównie ze względu na kontakty z rówieśnikami, które jednak są ograniczone przez indywidualny tryb nauczania. Osoby ze schorzeniem, takim jak u Andrieja, zwykle nie dożywają czterdziestu lat. Jednak, dzięki decyzji rodziców, Andriej ma szansę przeżyć swoje krótkie życie otoczony miłością i realizować pasje, nie zaś spędzić je w specjalistycznym ośrodku dla psychicznie chorych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:37:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl