Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTECZKO KROKE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008

Stenia chodziła na randki pod Uniwerek, Henryk zaczął palić, gdy miał siedem lat, a Miriam znała Mickiewicza na pamięć. Stella znowu uwielbiała choinki pod sam sufit, Daniel miał bryczkę z końmi, którą ciągnęło się na sznurku, a Niusia lalkę - czerwonego kapturka. Wszyscy przeżyli. U Steni w domu jedzenie było koszerne, Miriam chodziła do polskiej szkoły, dziadek Henryka był rabinem, a mama Stelli uwielbiała kasyna. U Mariana nikt nie znał hebrajskiego, ojciec Daniela mówił, że każdy ma miejsce w przyszłym świecie, a Niusia żyje tylko dzięki Schindlerowi. Ukochane Kroke. Na Plantach, Kazimierzu, Placu na Groblach, w parku Jordana, nad Wisłą, pod Sukiennicami - wszędzie. Świat, który przestał istnieć. Nagle. Jaki był? Dlaczego musiał zginąć? Co po nim pozostało? "Miasteczko Kroke", to opowieść o przedwojennym Krakowie widzianym oczyma Żydów. Unikatowe, niepublikowane archiwalia ukazują ich beztroską młodość czasów dwudziestolecia, która nagle zostaje przerwana i zamienia się w piekło holocaustu. Po wojnie - niektórzy opuszczają Polskę, niektórzy wracają do Krakowa. Wszyscy jednak sercem związani są z miastem swego dzieciństwa i wspominają tamten zapomniany już świat.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense
 • 2008
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense
 • 2008
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy")-Nagroda im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego filmu polskiego
2017.02.11 04:09:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl