Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WALET PIK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 44 min

Autorka dokumentu, Jolanta Krysowata, jest z wykształcenia pedagogiem, a z zawodu dziennikarką radiową i telewizyjną zajmującą się głównie problemami dzieci z patologicznych rodzin. Także tym razem porusza trudne sprawy dotyczące bezbronnych istot, którym przyszło żyć w nienormalnych warunkach, i którym nie dane było szczęśliwe dzieciństwo. Ojciec czworga występujących w dokumencie dzieci jest bowiem poszukiwany przez policję. Tytułowy walet pik to we wróżbach karta głównego bohatera dokumentu, Sylwestra Ł. , wplątanego w ciąg przestępstw, które zaprowadziły go za kratki. Decydując się na wizytę u wróżki, chce wierzyć, że wszystko ułoży się po jego myśli, że czeka go lepsza przyszłość i znajdzie sposób na rozwiązanie kłopotów. A karty mówią, że problemów jest bez liku, ale powoli będą się normować sprawy finansowe. Tymczasem oko kamery koncentruje się na potajemnych spotkaniach Sylwestra Ł. z rodziną: żoną Joanną i czworgiem nieletnich dzieci - Julią, Sarą, Krystianem i Klaudiuszem. Wszyscy żyją w ciągłym strachu przed policją. Na co dzień kryjówką Sylwestra jest bunkier w lesie. Każda schadzka w domu jest okupiona wielkim stresem, nerwowym spoglądaniem w stronę drzwi i okien. Dzieciom nie wolno wymawiać głośno słowa "tata". Samotnie wychowująca czwórkę potomstwa matka boryka się z kłopotami finansowymi, żyje z zapomogi z opieki społecznej. W domu często bywa zimno, brakuje jedzenia. Rodzice Joanny zawsze byli przeciwni temu związkowi. Kiedy dziewczyna poznała starszego od siebie o 12 lat Sylwestra, miała zaledwie 16 lat i nieukończoną jeszcze szkołę. Dla mężczyzny swego życia porzuciła wszystko, decydując się na ślub, choć on był już wcześniej żonaty i miał dzieci z innych związków. Od początku było im bardzo ciężko. Sylwestra ścigał wymiar sprawiedliwości za niepłacenie alimentów. Wkrótce po raz kolejny wszedł w kolizję z prawem, wyłudzając kredyty bankowe i fałszując dokumenty. Sylwester Ł. ma na sumieniu wiele grzechów, ale otrzymał drugą szansę. Jeżeli dobrowolnie odda się w ręce sprawiedliwości, może liczyć na łagodny potraktowanie. Dostał adwokata, który obiecał mu pomoc prawną w rozwiązaniu wszystkich spraw. Czy mężczyzna skorzysta z danej mu szansy? Czy zrobi wszystko, by naprawić życiowe błędy i ulżyć wciąż kochanej żonie i dzieciom? Czy zrozumie, że nie można całe życie uciekać od odpowiedzialności, że ukrywanie się niczego nie zmieni, a jedynie pogłębi problem? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego