Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZPIEG

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny,

Marian Zacharski - najsłynniejszy agent polskiego wywiadu. W czasach "zimnej wojny" wykradł Amerykanom dokumentację supernowoczesnej broni, wartą około 2 miliardów dolarów. Losy superszpiega PRL-u prześledził dziennikarz TVN i TVN24 Bogdan Rymanowski. Poznaj prawdziwe oblicze Zacharskiego w nowym serialu fabularno - dokumentalnym "Szpieg". Autorzy filmu podążyli tropem Mariana Zacharskiego, który od lat mieszka poza Polską. Jego historia sięga czasów "zimnej wojny", kiedy wykradł Amerykanom tajne dokumenty dotyczące supernowoczesnej broni. Te materiały Warszawa przekazała Moskwie, a w rękach KGB znalazły się największe tajemnice militarne Stanów Zjednoczonych. Zacharski został aresztowany przez FBI i skazany na dożywocie. W zamian za jego uwolnienie Amerykanie żądali zwolnienia 25 szpiegów schwytanych w PRL i innych krajach Układu Warszawskiego. 11 czerwca 1985 roku na moście między Berlinem Wschodnim a Zachodnim doszło do bezprecedensowej wymiany szpiegów. Po czterech latach więzienia Zacharski odzyskał wolność i wrócił do Polski. Po zmianie systemu superszpieg PRL-u został zatrudniony w urzędzie Ochrony Państwa. Przez kilka dni był nawet szefem wywiadu III RP. W 1995 roku Zacharski zdobył informacje o działalności rosyjskiego szpiega o kryptonimie "Olin". Wybuchł skandal. Do dymisji podał się premier Józef Oleksy. Wojskowa prokuratura umorzyła śledztwo, oczyszczając z zarzutów lidera SLD. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SZPIEG w internecie

2017.02.11 04:09:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych