Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAWSZE IDZIEMY PO ŻYWEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007

Media przypominają sobie o nich najczęściej podczas dramatycznych wydarzeń w kopalniach. W telewizyjnych newsach widać ich zmęczone, brudne twarze, chociaż oczy unikają kamer i aparatów. Nie lubią udzielać wywiadów, opowiadać o pracy, o sobie. Ratownicy górniczy są twardzi i skromni. Nie nazywają siebie bohaterami. Tak myślą o tych, którzy czekają na nich uwięzieni pod ziemią. Dlaczego ratownicy rozmawiają z martwymi? Jak reagują na wszechobecną śmierć? Jak radzą sobie z uczuciem bezsilności? Film "Zawsze idziemy po żywego" opowiada o pasji, która przekazywana z pokolenia na pokolenie staje się wręcz sposobem na życie. To opowieść o ludziach, którzy nigdy nie tracą nadziei, zawsze idą do końca, za wszelką cenę - także własnego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:37:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl