Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROSTA HISTORIA WSZYSTKIEGO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 46 min

Dokument przyrodniczy opowiadający o życiu tętniącym wśród wapiennych skał w Ojcowskim Parku Narodowym w południowej Polsce. Ojców położony jest w dolinach dwóch niewielkich potoków. Skaliste ściany dolin budują wapienie, które powstały w okresie górnej jury ok. 150 milionów lat temu na dnie jurajskiego morza. Wyglądają jak mury gigantycznej, średniowiecznej katedry, przybierają fantastyczne kształty maczug, bram i igieł. Jakby je ktoś wyrzeźbił. Ci bezimienni rzeźbiarze to czas i woda. Miliony lat upłynęło zanim woda uporczywie, dzień po dniu rozpuszczała, wymywała i drążyła twardą skałę wapienną - na powierzchni i pod ziemią. Tak ukształtowała jeden z najpiękniejszych krajobrazów krasowych w Europie, który dziś oglądamy. Tak powstały jaskinie, których jest tu prawie 600. Przyroda nie odmierza czasu, nie spieszy się, beznamiętnie poddaje się żywiołom, ciągle zadziwiając nas swoją zmiennością. Skały jurajskie dają schronienie niezliczonym stworzeniom - sokoły pustułki, kruki i inne ptaki w szczelinach skalnych mają swoje gniazda. W głębokich jaskiniach hibernują nietoperze i motyle. Podwodny świat źródeł krasowych jest jak niezrozumiały sen. Tak jakby żyjące tu zwierzęta stworzyła nieposkromiona wyobraźnia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Tykocin - Białystok (MFF Przyrodniczych im. Braci Wagów)-Grand Prix
 • 2008
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Wyróżnienie
  za "pięknie i obrazowo wyszukaną formę filmową przedstawiającą piękno tkwiące w wapiennych grotach Jury Krakowsko-Częstochowskiej"
 • 2008
  Irkuck (Międzynarodowy Festiwal "Człowiek i przyroda")-Nagroda fotografika Aleksandra Kniaziewa
2022.05.21 06:37:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski