Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARCYBISKUP JÓZEF BILCZEWSKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 49 min

Święty Józef Bilczewski (1860-1923) został beatyfikowany 26 czerwca w 2001 roku we Lwowie przez Jana Pawła II i już po 4 latach kanonizowany - 23 października 2005 roku w Rzymie przez Benedykta XVI. Zmarł w opinii świętości. Pamięć o abp. Bilczewskim trwa do dziś w Polsce i na Ukrainie.Do jego beatyfikacji i kanonizacji przyczyniły się cuda, jakie za jego wstawiennictwem zdarzały się w jego rodzinnych Wilamowicach i okolicy. Proboszcz parafii w Wilamowicach, ks.Michał Boguta, który sam doznał wielu łask od św. Józefa Bilczewskiego ma coraz więcej zgłoszeń o wyproszonych łaskach i cudach od nowego świętego. Duszpasterzowanie arcybiskupa Bilczewskiego we Lwowie przypadało na burzliwe i trudne czasy zaborów i wojen ( I wojna światowa, obrona Lwowa przed Ukraińcami w 1918 r., wojna polsko-bolszewicka 1920 r.) Był gorącym patriotą: by ratować wiarę Polaków, zbudował wiele nowych kaplic i kościołów rzymskokatolickich (328 nowych świątyń), wykazując jednocześnie dużo tolerancji w kontaktach z przedstawicielami innych narodowości i obrządków. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman