Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIGDY NIE POZNAM ICH IMIENIA

w SPRAWIEDLIWI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 20 min

Film opowiada o Annie Drabik, kobiecie, która zawdzięcza swoje życie ludziom nieznanym jej nawet z imienia. Z getta łódzkiego, a potem warszawskiego była wyprowadzana przez człowieka, o którym do dziś nic nie wie. Potem ratowali ją także inni. Kobieta, która była lekarką, następnie Ukrainka, u której Anna została ukryta. Kim były te kobiety? Tego Anna Drabik nie wie. I pewnie już nigdy się nie dowie.
Dziś, by oddać honor należny ludziom, którzy w czasie wojny ratowali Żydów, sama zajmuje się opieką nad ludźmi odznaczonymi medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Robi to w ramach Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce, ale jest to także jej prywatna misja. Bo dla niej "Sprawiedliwi" to ludzie, którzy dali nam wszystkim niezwykły prezent. Swoją postawą w czasach potwornego okrucieństwa udowodnili, jak człowiek potrafi być szlachetny. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.04.01 11:38:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman