Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REY - SOBAŃSKA. ALBUM WESELNY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 26 min

Tematem filmu jest historia znajomości i ślub Mikołaja Jana Kazimierza Reja i Patrycji Sobańskiej. Mikołaj urodził się w zamku Montresor we Francji, a Patrycja pochodzi z krakowskiej rodziny z wielkimi tradycjami. Związek młodej pary zjednoczył rodziny Rejów, Branickich, Potockich, Grochowskich, Czarleckich, Sobańskich, Lubomirskich. W uroczystości uczestniczyło ponad pięciuset arystokratów, którzy przybyli z różnych stron świata. Nasza kamera towarzyszyła młodej parze i ich rodzinie podczas każdej chwili czterech dni tych niezwykłych zaślubin. Odkrywamy piękno i bogactwo tradycji podtrzymywanych przez te wielkie rodziny arystokratyczne, ale również kulisy i okoliczności tej niebywałej uroczystości. Pomimo zainteresowania licznych mediów tym wydarzeniem, jako jedyni uzyskaliśmy pozwolenie na zarejestrowanie całej ceremonii oraz uczestnictwo w tym jakże intymnym spotkaniu rodzinnym. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:07:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman