Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI DWOJGA RODZICÓW

w SPRAWIEDLIWI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 21 min

Bohaterem filmu jest Antoni Bocheński. W wiosenną noc 1942 roku do domu jego rodziców przyszło czworo dzieci. Były biednie odziane, wygłodzone i przerażone. Dlaczego dzieci żydowskiego krawca z pobliskiego miasteczka przyszły właśnie do nich? Nie byli przecież zaprzyjaźnieni, jedynie się znali. A jednak gdy trwała akcja likwidacyjna, ich rodzice wysłali je do rodziny Bocheńskich. Choć pani Bocheńska wiedziała, że naraża całą swoją rodzinę, nie umiała odmówić. Sama przecież miała dzieci. Nie potrafiła przestać myśleć, że jej czworo pociech mogło znaleźć się w tak tragicznej sytuacji. Ponadto w tym odcinku zostaną przedstawione wywiady z dziećmi uratowanymi przez rodzinę Bocheńskich. Dziś mieszkają w małej osadzie niedaleko Tel - Awiwu. Tylko pozornie daleko od Polski, bowiem wciąż są bardzo blisko tych, którym zawdzięczają życie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.04.30 18:25:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman