Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAMIBIA

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, odcinki x ok. 24 min

Po raz kolejny na wyprawę ze znanym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem wyrusza reżyser Jan Jakub Kolski. Tym razem ich celem jest Afryka i leżąca w jej południowej części Namibia. Stolicą kraju jest Windhoek. Po przybyciu do tego miasta, ekipa rusza do oddalonego o 600 km Parku Narodowego Etosza. To główny cel zwiedzania wszystkich odwiedzających ten kraj.
W malowniczych plenerach, wśród dzikiej afrykańskiej przyrody żyje na wolności wiele tysięcy zwierząt: żyrafy, nosorożce, zebry, strusie, impale, oryksy, springboki, kudu, elandy, guźće. Z parku Etosza ekipa rusza z kamerą w poszukiwaniu miejscowych plemion. Na ogromnym obszarze Namibii, prawie trzy razy takim, jak Polska, żyje jedynie około półtora miliona ludzi. Przy tak niewielkiej liczbie mieszkańców dotarcie do jakiejkolwiek osady to dla podróżników prawdziwe wyzwanie. W końcu udaje się odnaleźć plemię Himba, dzięki pomocy lokalnego przewodnika. Niemałą rolę w przełamaniu pierwszych lodów odegrały prezenty zakupione w miejscowym hipermarkecie. Nieufność tubylców znika. Można zobaczyć wioskę, wnętrza chat, podpatrzyć codzienne życie mieszkańców, poznać ich zwyczaje i obyczaje. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:07:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman