Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O BOGU, KTÓRY SIĘ NIE SPRAWDZIŁ...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 29 min

Próba zobaczenia fenomenu choroby psychicznej od wewnątrz, oczami samego chorego, jedynego wiarygodnego świadka zarówno całego procesu zapadania w chorobę, jak i zdrowienia. To on daje świadectwo, które mogłoby pomóc zrozumieć istotę schizofrenii, a zarazem pokazać, jak bardzo choroba ta zbliża nas do kluczowych pytań o sens naszej egzystencji. Bohaterem jest Zbigniew Lisiecki, z wykształcenia i zainteresowań fizyk teoretyczny i informatyk, cierpiący na schizofrenię, założyciel jedynego w swoim rodzaju forum internetowego (schizofrenia.evot.org, istnieje od 2003 r.) dla osób chorujących na schizofrenię i ich rodzin i jego aktywny moderator. Działacz organizacji praw człowieka (do niedawna Amnesty International), inicjator różnych akcji społecznych (ostatnio ratowania starych drzew przy ul Waszyngtona na Saskiej Kępie). Choroba dopada Zbyszka na pierwszym roku studiów (Wydział Fizyki na UW). Zbyszek - laureat olimpiad matematycznej i fizycznej - nie może skupić się na nauce, nie rozumie tego, co czyta, litery rozjeżdżają mu się w głowie. Wyjeżdża z rodzicami do Niemiec gdzie, mimo poczucia wyobcowania, udaje mu się kontynuować studia, a nawet znaleźć żonę. Jednak z samym faktem emigracji, do której niejako został zmuszony, trudno się bohaterowi pogodzić. Zbyszek zdobywa, mimo to, interesującą, odpowiedzialną pracę w branży informatycznej, choć od początku realizuje bardziej własne niż firmowe projekty ("najbardziej interesowały mnie moje własne pomysły"). Nieporozumienia z żoną sprawiają, że małżonkowie postanawiają skorzystać z terapii dla par w kryzysie. Tam po raz pierwszy pada diagnoza schizofrenii, z którą Zbyszek nie pogodzi się przez następne 15 lat. Na wieść o diagnozie żona wyprowadza się z domu, a Zbyszek daremnie walczy o prawo do zobaczenia syna, który urodzi się wkrótce później. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:06:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl