Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BOSKIE OBLICZE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 29 min

1 września 2006 roku, między godziną 9.45. a 11.00. papież Benedykt XVI zjawił się w małej wiosce górskiej Manoppello we włoskiej Abruzji. Jego wizyta będzie związana z niezwykłym odkryciem, jakiego dokonano w ostatnich latach. Naukowcy zidentyfikowali bowiem, że w tamtejszym kościółku znajduje się jedno z płócien pogrzebowych Chrystusa z odbitym na nim wizerunkiem twarzy Jezusa. Obraz ten, uważany przez wieki za zaginiony, znany jest w kronikach historycznych jako "chusta świętej Weroniki". Na początku XVII wieku wizerunek został w tajemniczych okolicznościach wykradziony z Watykanu i podmieniony na fałszywą atrapę, która do dziś przechowywana jest w skarbcu bazyliki św. Piotra w Rzymie. Film opowiada niezwykłą historię dziennikarskiego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia prawdy. Jest również analizą niezwykłych właściwości płótna z Manoppello. Powstało ono z bisioru, najcenniejszej tkaniny świata. Na bisiorze nie można malować, jest przezroczysty, odporny na ogień. Wizerunek z płótna dokładnie pokrywa się z obliczem Jezusa utrwalonym na całunie turyńskim. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-II Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego
2017.02.11 04:05:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych