Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOROSŁE DZIECI ALKOHOLIKÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 25 min

Film przedstawia DDA, czyli dorosłe dzieci alkoholików. Przed kamerami bohaterowie dokumentu mówią otwarcie o swoich osobistych sprawach, o koszmarze, jaki zgotował im los. Wszyscy oni pochodzą z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Alkohol w domu zrujnował nie tylko ich dzieciństwo, ale także całe dorosłe życie. Zostali głęboko zranieni, dlatego sami starają się postępować inaczej, choć jest im ciężko wyrzucić z siebie bolesne wspomnienia, zapomnieć o przeszłości. Przeżycia wycisnęły piętno na ich psychice. Czują się bezradni, zagubieni, niepewni swoich możliwości. Nie potrafią przebojem iść przez życie, brakuje im wiary w siebie. Boją się ludzi, mają zahamowania i kłopoty z okazywaniem swoich emocji. Słabszych psychicznie ogarniały nawet myśli samobójcze. DDA próbują za wszelką cenę wyzwolić się od dręczących ich wspomnień, od koszmarnego dzieciństwa. Czując bezsilność i bezradność, szukają pomocy w poradniach, ośrodkach terapeutycznych. Mają potrzebę zwierzenia się ze swoich problemów, pozbycia się niepotrzebnego balastu, odcięcia się na zawsze od przeszłości. Pozbawieni kiedyś rodzinnego ciepła i uczuć, obawiają się, że sami nie są zdolni do innego życia. Dla nich terapia to czasem jedyna szansa na normalną egzystencję. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:05:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego