Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBCA KREW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1992
 • Barwny, 25 min

"Polska ponad wszystko, Polska moją ojczyzną/ Polska moim domem, Polska z drugim morzem/ Nie będą już pluli nam w twarz/ Masoni żydowscy zbrodniarze/ Już nie będzie mordowana Polska ukochana/ Naszym celem zawsze będzie/ Wielka Polska tu i wszędzie" - to refren piosenki "Legion", jednego z zespołów związanych z ruchem nacjonalistycznym. Autor filmu stara się spojrzeć na problem polskiego nacjonalizmu przez pryzmat tolerancji, a także znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego młodzi ludzie wybierają taką właśnie ideologię. Na film składają się - często przerażające - wypowiedzi młodych, polskich nacjonalistów oraz Bolesława Tejkowskiego. O czym mówią? Oczywiście o Żydach, masonach, czystości ras, wyższości białych nad czarnymi, masońsko-żydowskim spisku przeciwko Polsce, mniejszościach narodowych, Polskiej Wspólnocie Narodowej. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1993
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda dziennika "Rzeczpospolita"
 • 1996
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Główna
2017.02.11 02:23:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency