Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SECESJA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 34 min

Film obrazujący różnorodne przejawy stylu secesji (stroje, plakaty reklamowe, porcelana, architektura). Przedstawienie polskich przykładów secesji: Jama Michalika (wnętrze cukierni w Krakowie); pałac Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (fasada, wnętrze); sala w krakowskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zaprojektowana przez Józefa Mehoffera, witraże, stacje drogi krzyżowej w kaplicy Męki Pańskiej krakowskiego kościoła franciszkanów autorstwa Mehoffera; prezbiterium i transept (freski Stanisława Wyspiańskiego, freski kwiatowe); witraże "franciszkańskie"; projekty witraży do Katedry Wawelskiej; obrazy Wyspiańskiego; wnętrza Domu Lekarskiego w Krakowie zaprojektowanego przez Wyspiańskiego; meble Wyspiańskiego w świetlicy krakowskiego Pałacu Sztuki; projekt Wyspiańskiego zabudowy wawelskiego wzgórza; witraże w kamienicach; wnętrza mieszkalne w stylu secesji; elementy wyposażenia mieszkań; żyrandole, popielniczki, wazony ramki; wyroby ze szkła; obrazy "Młodej Polski"; portrety kobiet; secesyjna rzeźba. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:23:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor