Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 47 min

Park Narodowy Gór Stołowych to jeden z najpiękniejszych na terenie Polski terenów objętych ochroną. Zachwycają tu przede wszystkim formy skalne o niebywałym bogactwie kształtów: znajdziemy tam skały w kształcie grzybów, maczug, bastionów oraz liczne strome urwiska. Między nimi zaś tajemnicze labirynty szczelin i głębokich rozpadlin. Trudno uwierzyć, że niegdyś szumiało tu morze, a dzisiejsze góry są fragmentami piaskowcowej płyty, która powstała ze skamieniałych na dnie osadów. Ale w Parku Narodowym Gór Stołowych zachwycają nie tylko skały. To raj dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Niektóre z nich przetrwały tu od epoki lodowcowej - dzięki specyficznemu mikroklimatowi rozpadlin skalnych, który utrzymuje się bez większych zmian od tysięcy lat. Jak we wszystkich miejscach na Ziemi, także i tu nie brak zagrożeń dla istnienia wielu rzadkich gatunków fauny i flory. Ich ochrona jest zadaniem pracowników parku. Zaskakuje plan odtworzenia naturalnego składu gatunkowego drzewostanu tutejszych lasów obliczony na ponad sto lat. Leśnicy nie mają szansy zobaczyć efektu swojej pracy. Za to widzowie Jedynki mają okazję zobaczyć Park Narodowy Gór Stołowych w różnorodnej szacie czterech pór roku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:04:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych