Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIASEK JEST DRAPIEŻNIKIEM

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 46 min

Dokument przyrodniczy o największych ruchomych wydmach Europy w Słowińskim Parku Narodowym w Polsce. O krainie, w której trzeba uważnie stawiać kroki. Tysiące lat temu Morze Bałtyckie usypało tu piaszczystą mierzeję. Porastały ją lasy, które spłonęły i wtedy niepowstrzymywane już przez roślinność piaski ruszyły... Wszystko, co stoi na ich drodze, jest skazane na zagładę. Miliardy kwarcowych ziarenek w swej wędrówce pochłaniają lasy, jeziora, bagna, a nawet ludzkie osady. Film jest opowieścią o nieustannej walce o przetrwanie na ruchomych piaskach poruszających się jak żyjąca istota.
Tu nic nie jest pewne, nie ma żadnego trwałego punktu oparcia. Wiatr stale tu wieje. Porywa chrząszcza. Jego świat to cienisty, wilgotny las, ale wiatr rzucił go na wydmy. Dwie godziny w pełnym słońcu to dla chrząszcza biegacza pewna śmierć. Szuka cienia i osłony przed wiatrem. Dusi go piasek. Piasek jest jak drapieżnik: silny, bezlitosny, nieubłagany. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Houston (Worldfest Independent Film Festival)
  w kategorii: FILM & VIDEO PRODUCTION: Ecology / Environment / Conservation
 • 2006
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Nagroda Specjalna
 • 2007
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Grand Prix
 • 2007
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda za najlepszą ścieżkę dźwiękową
 • 2008
  Tykocin - Białystok (MFF Przyrodniczych im. Braci Wagów)-Nagroda Główna

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 04:03:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl