Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POCZTÓWKA Z NIEBA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 52 min

Orle na Podlasiu. W gorący dzień życie toczy się leniwie. Nawet muchy brzęczą sennie. Ktoś odpoczywa na ławce, ktoś pije piwo na przystanku. Ulicą sunie wysłużony "maluch". Przez otwarte okna wpada wiatr do domów z piecami kaflowymi. Po polach wokół wioski dostojnie przechadzają się bociany.
Położona w okolicach Puszczy Białowieskiej, daleko od zgiełku wielkich miast, spokojna miejscowość wydaje się odcięta od świata. W życiu Orli przyjazdy Koli zawsze były wielkim wydarzeniem. Wieść, że do wioski znowu przybędzie Mikołaj, szybko rozchodziła się wśród mieszkańców. Tłumnie szli na spotkanie ze "swojakiem" powracającym z dalekiej podróży po wielkim świecie. Byli ciekawi gdzie był i co sfilmował. Kola zawsze umiał ciekawie opowiadać o swoich wojażach do miejsc odległych i egzotycznych na całej Ziemi. Także emisje filmów ze zdjęciami autorstwa Mikołaja wywoływały emocje. Mieszkańcy Orli byli dumni ze swego przyjaciela i ziomka.
Mikołaj Nesterowicz, wieloletni operator obrazu Telewizji Polskiej, fotoreporter i fotografik, jest współautorem ponad 300 filmów dokumentalnych i reportaży, a także wielu zdjęć. Za swoją pracę został uhonorowany kilkudziesięcioma nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach. Dokument wyreżyserowany przez jego syna, Piotra, przedstawia dorobek Koli widziany oczami prostych i szczerych ludzi, mieszkańców rodzinnej wioski zmarłego w 2003 roku fotografika. Przed kamerą wspominają Mikołaja, jego pierwsze, młodzieńcze fascynacje sztuką robienia zdjęć, talenty rysownicze i filmowe. O Koli opowiadają między innymi jego przyjaciele: kolega ze szkolnej ławy oraz właściciel baru, któremu dziennikarz przysyłał pocztówki z podróży po całym świecie. Filmową opowieść uzupełniają fragmenty filmów Tamary Sołoniewicz, Andrzeja Fidyka, Ewy Borzęckiej, Waldemara Karwata, Hanny Kramarczuk i Marii Dłużewskiej, do których zdjęcia realizował Mikołaj Nesterowicz. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor