Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AMBASADOR POLSKOŚCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 51 min

Zygmunt Stankiewicz, mieszkający od ponad 60 lat w Szwajcarii, ma dziś 90 lat. Znany jest jako artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Szwajcarskiego Związku Malarzy, Rzeźbiarzy i Architektów. To także ceniony w świecie filozof, autor teorii twórczej Wszechnatury, wygłaszający prelekcje na międzynarodowych sympozjach i kongresach estetyki, filozofii i sztuki. To także niestrudzony ambasador polskości i emigracyjny działacz społeczno-polityczny, utrzymujący do dziś żywe kontakty z elitami naukowymi i rządzącymi na całym świecie. To wreszcie założyciel prywatnego Polskiego Muzeum Historycznego w zamku Muri-Bern w Szwajcarii.
To on ( również w zamku Muri, gdzie mieszka) stworzył Instytutu Badań Zagadnień Międzynarodowych. Instytut powstał jako forum dyskusyjne aktualnej polityki światowej. Jego celem jest analizowanie znaczenia twórczego dorobku społeczno-politycznego narodu polskiego na tle sytuacji międzynarodowej, by w ten sposób pomóc w budowie przyszłej wspólnoty narodów. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Częstochowa (Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie ojczyzny")-II Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne
2022.05.21 06:34:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor