Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GENERATION JOHN PAUL II. CROSSROADS

  • Tytuł polski: OCZAMI POKOLENIA '78. PONTYFIKAT JANA PAWŁA II
  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska, USA
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 2 części x 50 min

Opowieść o ludziach młodego pokolenia, którzy urodzili się kiedy Karol Wojtyła był już Papieżem, dojrzewali wraz z jego pontyfikatem a ich nie zawsze łatwe losy życia, skrzyżowały się z naukami i pielgrzymkami Jana Pawła II. Bohaterami są osoby znane jak i ci zupełnie nieznani. O różnych narodowościach , poglądach i kulturach. Przedstawiciele odmiennych wyznań, różni ich światopogląd, zawód zainteresowania. Łączy data urodzin a postać Ojca Świętego jest inspiracją i głównym punktem odniesienia w dyskusji. Nie zawsze zgadzają się z tym co dzieje się wokół nich, nie zawsze podobało im się to co niosą ludzie pod znakiem krzyża, łączy ich jednak szacunek do mądrości jaką pozostawił w swych encyklikach filozof XX i XXI wieku. Film o pokoleniu Jana Pawła II. O nas... którym Jan Paweł II nigdy nie pozostanie obojętny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.01.30 00:23:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego