Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARCHIWUM X

  • Podtytuł: ŚLEDZTWA PO LATACH
  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005-2006
  • Barwny,

Inspiracją do powstania serialu są śledztwa prowadzone przez specjalne policyjne wydziały nazywane "Archiwum X", które zajmują się niewyjaśnionymi i umorzonymi zabójstwami sprzed lat. Pierwsza taka grupa powstała w 1999 roku w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Obecnie działa już kilka takich zespołów w innych komendach. W serialu przedstawionych zostało dziesięć historii, którymi zajmowali się policjanci. W archiwach sądowych i policyjnych sporządziliśmy setki notatek. Odbyliśmy wiele rozmów z początkowo nieufnymi skazanymi i z bliskimi ofiar. Wielokrotnie przypominali sobie o sytuacjach, które nie były dla nich istotne w prowadzonym śledztwie, a teraz po latach przemyśleń zmieniają ich stosunek do tamtych wydarzeń. Naszymi rozmówcami są także specjaliści z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i antropologii. Analizują przesłuchania i wizje lokalne sprzed lat. Porównują je i komentują z nagranymi przez nas wywiadami. Przeanalizowaliśmy również sprawy, których policjanci z "Archiwum X" nie zdołali rozwiązać. Nieoczekiwanie, udało nam się zdobyć nowe dowody. Ale ten serial nie tylko pokazuje mechanizmy zbrodni czy pracę policjantów. Przede wszystkim postawiliśmy sobie pytanie: DLACZEGO? Dlaczego 17-letni chłopak zamordował przyrodnich braci i matkę? Dlaczego kobieta zmusza syna do udziału w zabójstwie ojca? Dlaczego rodzeństwo jest przez lata molestowane, a matka biernie się temu przygląda? DLACZEGO? W ARCHIWUM X. ŚLEDZTWA PO LATACH rozmawiamy z ludźmi skazanymi za okrutne zbrodnie, dla których karą jest nie tylko wykluczenie ze społeczności, ale też - zdaniem wielu - zapomnienie. My tych ludzi nie usprawiedliwiamy. Wyroki zostały już wydane. Ale kiedy dokładniej przyjrzeliśmy się poszczególnym losom naszych rozmówców, okazywało się, że prawda o zbrodni nie jest jednoznaczna. Wielokrotnie byliśmy zaskakiwani motywami i okolicznościami popełnianych zabójstw. [tekst z materiałów reklamowych serialu]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ARCHIWUM X w internecie

2022.05.21 06:33:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor