Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYSTANEK NA... POŻĄDANIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 19 min

Widać je zwłaszcza wiosną i latem: stoją na poboczach uczęszczanych dróg, jak Polska długa i szeroka: ostro wymalowane, ubrane w kuse spódniczki, obcisłe, kolorowe bluzki z dużymi dekoltami, obowiązkowo w butach na obcasach. Polki, ale także Ukrainki, Białorusinki, Rumunki - słowem, "tirówki". Cennik mają różny, w zależności od regionu i rodzaju usługi, ale najczęściej podają sumy od 50 do 100 zł. Prostytucja nie jest w Polsce karana, więc na tirówki można jedynie nakładać mandaty za "utrudnianie ruchu drogowego". Policja próbowała też współpracy ze strażą leśną. Gdy tylko zmotoryzowany amator płatnych amorów wjeżdżał z dziewczyną w głąb lasu, jak spod ziemi wyrastał strażnik, który każdemu z nich wypisywał mandat. Metoda skuteczna, ale absorbująca ludzi, czas, środki, mimo że klienci na ogół płacili, chcąc uniknąć niepotrzebnego im rozgłosu. Bo wielu z nich to wcale nie kierowcy tirów odbywających długie trasy, ale przykładni mężowie i ojcowie w eleganckich samochodach osobowych. Dziewczyny pcha do takiej pracy brak innego zajęcia, nadzieja na spory zarobek, i oczywiście spory popyt na ich usługi. Wypytywane o swoją pracę, stwierdzają jednak, że nie wszyscy klienci poszukują seksu: niektórzy pragną tylko rozmowy lub zupełnie niewinnych pieszczot. Autorzy reportażu ukazują zjawisko prostytucji "szosowej" w Polsce poprzez rozmowy z samymi tirówkami, ich potencjalnymi klientami - kierowcami, oficerem wydziału kryminalnego policji, ale i właścicielami przydrożnych barów czy kiosków. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:59:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor