Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BIAŁORUSKA NARZECZONA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 52 min

Leszek, Jacek i Czarek są mężczyznami w średnim wieku, za sobą mają nieudane małżeństwa, rozwody. Leszek i Czarek mają dorastające albo nawet już dorosłe dzieci, Jacek nie zna jeszcze smaku ojcostwa. Połączyła ich samotność i dojmująca potrzeba znalezienia sobie życiowej partnerki. W Polsce nie trafili na odpowiednie kobiety, postanowili więc poszukać kandydatek na żony na Białorusi. Jacka i Czarka zachęcał przykład Leszka, który pierwszy się na to zdecydował. Jego wybranką została Lena, pielęgniarka - ładna, zgrabna szatynka w średnim wieku. Leszek sprowadził ją do Polski, zamieszkali razem, żeby się trochę lepiej poznać. Mężczyzna docenia nie tylko urodę Leny, ale także jej oddanie, skromność, łagodność i gospodarność. Ona chwali jego zaradność i pracowitość (Leszek prowadzi warsztat samochodowy), opiekuńczość, ale również temperament. Przypadli sobie do gustu także seksualnie. I wreszcie Lena nie musi się martwić, jak dożyć do końca miesiąca. W nadziei, że im także się poszczęści, Jacek i Czarek ruszają samochodem na Białoruś. W tamtejszym biurze matrymonialnym z komputerowej bazy wybierają adresy kilku kobiet z Lidy i Grodna. Niektóre z nich widzieli już w komputerowej kartotece w warszawskim biurze, teraz pragną poznać je osobiście. Większość ich wybranek to białoruskie Polki. Wszystkie bez wyjątku pragną przenieść się do kraju przodków, który jawi się im jako zachodni raj, gdzie żyje się znacznie dostatniej i przyjemniej niż na Białorusi, a mężczyźni są pełni ogłady i szacunku wobec kobiet. W Lidzie czterdziestoparoletni Czarek umawia się najpierw z 27-letnią Iriną, ładną, ciemnowłosą panną, która dobrze mówi po polsku, później z będącą w jego wieku matką dwojga nastolatków. Jacek poznaje dwie Ireny, obie z polskich rodzin. Brat pierwszej już mieszka w Polsce i bardzo to sobie chwali, druga też marzy o wyjeździe. Niestety, Czarek najczęściej wydaje się paniom za niski, Jacek - za mało rozmowny, pozbawiony przebojowości. W Lidzie kolejne spotkania: Czarka z bardzo wysoką, 29-letnią blond przedszkolanką Swietłaną, Jacka - z bezrobotną nauczycielką Żanną, pełną wdzięku młodą mamą kilkuletniej córeczki. Jacek robi jednak lepsze wrażenie na dziewczynce, której wydaje się zabawny, niż na jej matce. Jest zawiedziony. Również Czarkowi, mimo wsparcia syna, nie powiodło się. Ale obaj nie są jeszcze wystarczająco zdeterminowani, żeby żenić się z kimkolwiek, jeśli nie są przekonani o słuszności wyboru. Panie też jeszcze mają nadzieję, że następni kandydaci będą bliżsi ich ideału. Cztery miesiące później odbywa się ślub Leszka i Leny. Oboje promienieją szczęściem. Im się udało. Jacek i Czarek są wśród zaproszonych gości. Nadal samotni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:58:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski