Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KANAŁ ELBLĄSKO - OSTRÓDZKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 17 min

Będąc w okolicach Ostródy lub Elbląga, można zobaczyć jedną z architektonicznych rewelacji świata - Kanał Elbląsko-Ostródzki. Zaprojektował go w drugiej połowie XIX wieku inżynier Georg Jacob Steenke, absolwent uczelni z Królewca. To dzięki niemu płynąc jednostką "ptasiej floty", mamy okazję pokonywać śluzy, czy odbywać wręcz niesamowitą podróż statkiem po lądzie. Budowa kanału rozpoczęla się 28 października 1844 roku dzięki osobistemu poparciu Frederyka Wilhelma IV. Podczas kilkugodzinnej eskapady czekają Was niesamowite atrakcje: rezerwaty przyrody (jak jezioro Drużno, gdzie żyje około 150 gatunków ptaków wodnych i błotnych), będziecie mijali miejscowości, w których gościli najpotężniejsi władcy Europy, czy miasta nawiedzane klęską gradobicia i trzęsienia ziemi. Warto jednak pamiętać, że kanał jest nade wszystko śladem dorobku i dziedzictwa współczesnej Europy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:57:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor