Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MUSZĘ MIEĆ INNE MARZENIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 30 min

Film został zrealizowany wśród niewidomych i niedowidzących pracowników Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stanisławowie k/Płocka. Ośrodek ten jest jedynym w Polsce miejscem pracy dla ludzi z okolicznych wsi, którzy utracili wzrok w wyniku wypadków i chorób. Prowadzone jest normalne gospodarstwo rolne, gdzie równocześnie zorganizowano rehabilitację i kursy przystosowania zawodowego do zawodu rolnika, sadownika, hodowcy. Zakład został założony w 2000 roku przez Fundację "Praca dla Niewidomych". Bohaterem filmu jest dwudziestokilkuletni Radek, który stracił wzrok 11 lat temu. Uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, który spowodował pijany kierowca. Radek pogodził się ze swoim kalectwem i odkrył dzięki temu nowe możliwości samorealizacji. Nie chciał spędzić reszty życia zamknięty w czterech ścianach domu, musiał działać. Nauczył się alfabetu Braille'a, ukończył kurs masażysty, był mistrzem w olimpiadach specjalnych. Od 2 lat jest zatrudniony w Stanisławowie. Oprócz wykonywania masaży zajmuje się tym samym, co inni niepełnosprawni. Pracuje w polu, w sadzie, a także gotuje obiady dla dzieci z okolicznych szkół. Prowadzi również dla uczniów rehabilitację ruchową. Swoim entuzjazmem i wiarą w wartość człowieka niewidomego usiłuje "zarazić" swojego kolegę Pawła, z którym się przyjaźni i pomaga mu odnaleźć się wśród ludzi. Paweł marzy, aby odzyskać wzrok. Chciałby znaleźć dziewczynę i założyć rodzinę. Dla Radka "cud" nie jest konieczny, aby czuł się szczęśliwy. Znalazł dziewczynę - Justynę, która się w nim zakochała i mają zamiar się pobrać. Jako niewidzący docenił wartość wiedzy, nadrabia zaległości w nauce. Chodzi do szkoły i ma zamiar zdawać maturę. Film Bożeny Garus-Hockuby opowiada o przyjaźni niewidomych, a także o miłości, która przychodzi jako nagroda za nieustanne zgłębianie swojego człowieczeństwa, nawet okaleczonego fizycznie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:57:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego