Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUDAICA KALISKIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1991
  • Barwny, 30 min

Okolicznościowa wystawa "Judaica kaliskie", zorganizowana przez Centrum Kultury w Kaliszu, stała się okazją dla autora do zaprezentowania historii i kultury Żydów kaliskich. W okresie międzywojennym Kalisz był jednym z największych ośrodków żydowskich. Żydzi stanowili 30% ludności miasta. W filmie wykorzystano bogate zbiory fotograficzne ("Żydzi kaliscy"), dokumenty, księgozbiory i zachowane dzieła sztuki użytkowej. W filmie m.in. udział wzięli Aleksander Rozenfeld - publicysta, Władysław Kościelniak - artysta grafik i znawca dziejów Kalisza, Jerzy Kawalerowicz - wybitny reżyser filmowy, twórca Austerii, ponadto Teatr Żydowski z Warszawy, którego aktorzy zaprezentowali popularne pieśni żydowskie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.12 00:28:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor