Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LABIRYNT KRYSTIANA LUPY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 42 min

Film dokumentalny o wybitnym reżyserze teatralnym Krystianie Lupie zrealizowany w czasie prób do jego przedstawienia "Stosunki Klary" wg sztuki Dei Loher w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (premiera w 2003 roku). Ukazuje sposób pracy artysty. O jej specyfice i fascynującej osobowości Lupy wypowiadają się aktorzy, występujący w spektaklu: Maja Ostaszewska, Maria Maj, Jacek Poniedziałek, Piotr Skiba. Ten ostatni opowiada o trzydziestoletniej przyjaźni, osobistej i zawodowej, łączącej go z Lupą. Program przypomina też początki drogi twórczej reżysera w teatrze w Jeleniej Górze (wspomina je ówczesna jego dyrektor Alina Obidniak oraz Irmina Babińska, która należała do grupy aktorskiej skupionej wokół Lupy). Z tych wszystkich opowieści wyłania się postać człowieka mającego ogromną zdolność wzbudzania zaufania, przewodnika duchowego i przyjaciela, eksperymentatora teatralnego. Realizatorzy programu dotarli również do miejsca w rodzinnej miejscowości Lupy - Jastrzębia Zdroju, które artysta opisuje w autobiograficznym opowiadaniu "Labirynt". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:55:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency