Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROROK W TEATRZE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 54 min

Odwieczne zmagania artysty ze sztuką - to nić przewodnia najnowszego filmu dokumentalnego Jerzego Kaliny pod tytułem "Prorok w teatrze". W tym wypadku kamera obserwowała zmagania Krystiana Lupy - znanego i cenionego na świecie reżysera teatralnego, przygotowującego z zespołem Narodowego Teatru Starego w Krakowie kolejny spektakl - "Zaratustrę" na podstawie tekstu Fryderyka Nietzschego. Film ukazuje wyjątkowy, charakterystyczny dla Lupy, sposób pracy z aktorami i jego zaangażowanie we wspólne tworzenie dzieła. "Zaratustra" powstaje w szczególnych warunkach - pod presją czasu oraz miejsca, ponieważ premiera ma się odbyć w antycznym teatrze na Akropolu. Podczas przygotowań ujawnia się stosunek Lupy do teatru, jego fascynacje, jego relacje z aktorami, ale także słabości wynikające z trudu zetknięcia się z materią sztuki. "Prorok w teatrze" jest pełnym emocji, artystycznym dokumentem o artyście.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:12:06
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych