Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MASTERSI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 28 min

Amatorskie sekcje pływackie Masters działają w Polsce od 11 lat. Mogą należeć do nich osoby po ukończeniu 25 roku życia, zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe. Film Beaty Hyży-Czołpińskiej opowiada o trójce najstarszych pływaków w kraju. Oto Barbara Korol (rocznik 1926) z Chełma. Była nauczycielka wf, w "Mastersach" udziela się od 1998 roku. Mimo zaawansowanego wieku, jest osobą bardzo czynną fizycznie i niezmordowaną we wciąż nowych pomysłach. W ciągu 3 lat przejechała na rowerze ponad 15 tysięcy kilometrów, bierze udział w krajowych i międzynarodowych zawodach pływackich, marzy o próbie poruszania się na szczudłach. Władysław Trawiński (rocznik 1923) z Rawicza także uwielbia pływać. W sekcji "Mastersów" działa od samego początku - od 1994 roku. W wolnych chwilach nagrywa na organkach piosenki i wysyła potem osobom, które go o to poproszą. I wreszcie najbardziej heroiczny z nich - Edward Niemczyk z Poznania (rocznik 1927). Przez całe życie starał się zachować sprawność fizyczną. Jego wielką pasją było pływanie. Po poważnym wypadku, w którym stracił wzrok i obie ręce, stało się to jednak niemożliwe. Ale czy na pewno? Heroicznym wysiłkiem swoim i przyjaciół z "Mastersów" ten 78-letni człowiek wsiada do kajaka i pojawia się na basenie.... Często mówi się, że "starość się Panu Bogu nie udała". I w wielu przypadkach jest to prawda. Bohaterowie "Mastersów" mówią o "niełatwej" starości, kiedy każdy ruch sprawia ból i z każdym dniem człowiek jest mniej sprawny. Oni mają jednak swoje zainteresowania, swoje pasje, dzięki którym żyją. A upór i wysiłek, jakie wkładają w realizację wyznaczonych celów, powodują, że marzenia stają się rzeczywistością. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:29
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl