Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRANICA POPRZEZ SERCA. 60 LAT JAŁTY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 23 min

W lutym 1945 roku w Jałcie odbyła się konferencja zwycięskich mocarstw. Podjęte tam postanowienia nakreśliły nowe granice państw w środkowo - wschodniej Europie. Także nową granicę dzielącą Polskę od ZSRR. Granica ta dzieliła nie tylko państwa. Czasem miasta i wsie, często dzieliła rodziny. Tak było we wsi Tokary. Połowa wsi pozostała w Polsce, druga zaś znalazła się nagle na terenie Białorusi. Tak jest do dzisiaj.
Kiedyś stali tu strażnicy z bronią. Zaorywano pas gruntu, błyskano latarkami, grożono surowymi karami za przekroczenia pasa granicznego. Dzisiaj zostały zardzewiałe druty i decyzja, jaka zapadła 60 lat temu. Ludzie z Tokar z lękiem zbliżają się do ogrodzenia. Jakby czerwony ołówek zakreślił im granicę, po której mogą się poruszać. W ich świadomości decyzje Jałty żyją. I wydaje im się, że nikt już ich nie zmieni.
Cały świat zbliża się do siebie, pokonuje zapory i uprzedzenia. Na tej granicy czas się zatrzymał. Obowiązują tu wszystkie dawne zakazy! [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:14
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl