Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AGENCJA PRZETRWANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 25 min

Mają po dwadzieścia parę lat i więcej, jest też wśród nich czterdziestolatka. Brunetki, blondynki, szczupłe, wysokie, zgrabne - typy modelek. 25-letnia Bianca jest w zaawansowanej ciąży. Wszystkie pochodzą z Bytomia, wszystkie zdecydowały się na "agencję przetrwania", by zarobić na utrzymanie dzieci i pozostających bez pracy mężów. Na dotkniętym bezrobociem Śląsku panuje bieda, głód zagląda do coraz większej liczby domostw. Zamknięte kopalnie i huty skazują na nędzną egzystencję kolejne rodziny. Dla wielu mieszkańców Śląska pozostały już tylko "biedaszyby", albo "biedaburdele". Od kilku lat do śląskich agencji towarzyskich trafiają przykładne matki i żony, których mężowie stracili pracę w zlikwidowanych zakładach. Dla nich zdecydowanie się na "karierę" w najstarszym zawodzie świata to najczęściej jedyny sposób na przetrwanie, na zapewnienie środków do życia rodzinie. Co więcej podejmują tę trudną decyzję za przyzwoleniem swoich bliskich. O kontrowersyjnym zajęciu młodych kobiet i sytuacji bez wyjścia, w jakiej się znalazły mówi przed kamerą właścicielka jednej ze śląskich "agencji przetrwania". Opowiadają o sobie i swoim życiu również same kobiety ze Śląska, choć wolą nie pokazywać twarzy w trosce o dobro dzieci. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego